Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış Sergisi Ankara’da

27.Nisan.2016

Yaşar Kemal’in fotoğrafları için “Ara Güler’in fotoğrafları büyük bir Anadolu destanıdır” dediği Ara Güler, aynı zamanda Kemal’in İstanbul’a geldiği zaman tanıdığı ilk kişidir.

Ara Güler, o zamanlardan itibaren yazarın İstanbul, Tekirdağ, Adana ve Paris gibi farklı şehirlerde/kentlerde birçok fotoğrafını çeker. İşte şimdi bu çok özel fotoğraflar bir sergide bir araya geliyor.

İstanbul’dan sonra 3 - 31 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da bulunan Galeri Çankaya’da düzenlenecek olan “Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış” Sergisi, aynı zamanda iki koca çınarın dostluğunun da bir belgesi niteliğinde.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan “Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış” Sergisi, Kemal’in İstanbul’a ilk geldiği yıllardan ölümüne kadar olan dönemi kapsayan ve serginin kataloğunda yer alan 125 fotoğraftan özel olarak seçilen 43 fotoğraftan oluşuyor. Yazarın Tekirdağ, Adana ve Paris gibi şehirlerin yanında, İstanbul’un Haliç, Kemal’in o dönem yaşadığı Basınköy ve son dönemdeki evinin bulunduğu Vaniköy gibi semtlerindeki fotoğraflarına zamanın semt kahveleri ve pazarlarında çekilen çoğunluğu siyah-beyaz fotoğrafları eşlik ediyor.

Yaşar Kemal’e Bir Ara’lık Bakış Sergisi
Tarih:
3 Mayıs -  31 Mayıs 2016
Yer:  Galeri Çankaya
Adres: Galeri Çankaya
Çankaya Belediyesi Hizmet Binası Altı
Ziya Gökalp Caddesi No:11 Kızılay Ankara
Tel: 0312 4588900 / 1835
Basın irtibat: Derya Soğuk Soykan – Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık
0 212 252 47 00 / 466

Bülteni PDF olarak buradan indirebilirsiniz.