12.09.2019 - 3.11.2019

Halil Altındere - Abrakadabra

Yapı Kredi Kültür Sanat

  • Halil Altındere - Abrakadabra

Yapı Kredi, 75. Kuruluş yıl dönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor. Bunlardan biri, Halil Altındere’nin “Abrakadabra” sergisi. Altındere’nin sanatçıyı sihirbaz, eserleri sihir malzemesi, sergi alanını ise sahne olarak kurguladığı “Abrakadabra”nın küratörü, 10. İstanbul Bienali’nin de küratörlüğünü yapmış olan Hou Hanru.

Bu sene, Venedik Bienali’nde üç eseri sergilenen Altındere, “Abrakadabra” ile son dönemde ürettiği üç boyutlu işleri sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının hiper-realistik heykellerini, bronz işlerini ve enstalasyon çalışmalarını bir araya getiren sergi, gündelik yaşamın gerçekliği ve hayal dünyası arasındaki sınırların geçişkenliğini sorguluyor.

Sergiyle eşzamanlı olarak; Hou Hanru, Maria Lind ve HG Masters gibi dünyaca ünlü küratör ve yazarların sergi için kaleme aldığı yazıları içeren bir kitap yayımlandı. Sanatçının bir eseri de Yapı Kredi bomontiada ALT’ta sergilenecek. Sergi süresince sihirbaz Kubilay QB Tunçer, yetişkinlere ve çocuklara yönelik sihir etkinlikleri gerçekleştirecek.

Sergi kapsamında Yapı Kredi bomontiada ALT’ta sergilenecek eseri Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok. No:1 Şişli adresinde görebilirsiniz.

Sanatçılar

Halil Altındere

Küratörler

Hou Hanru

Sergiden Seçmeler

Mekandan Seçmeler