Kütüphane Üyelik Formu

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi Üyelik Başvuru Formu

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi'ni kullanmak için bu formun doldurulması gerekmektedir. Kütüphane sınırlı çalışma alanına sahiptir. Kütüphane personeli, üyelik kriterleri karşılanmazsa başvuruları reddetme hakkına sahiptir.

 
Örn: adsoyad@siteadresi.com
Başında sıfır olmadan. Örn: 2123334455 veya 5326665544
 
Gün/Ay/Yıl şeklinde doğum tarihiniz
 
Mesleğiniz. Örn: Mühendis, Doktor, Öğretmen, Akademisyen
 

Yükleyeceğiz fotoğraf .gif .jpg .jpeg veya .png formatlarında olabilir.
Dosya boyutu en fazla 500 kb olabilir. Yüklediğiniz fotoğrafın cepheden, yalnız ve yüzünüzün net biçimde görünecek şekilde çekilmiş olması gerekmektedir.

 
Ev veya iş adresiniz olabilir.
 
 
 
 
 

Kütüphane üyesi olmadan kütüphaneden yararlanılması mümkün değildir. Üyeliği kabul edilen bütün kullanıcılar aşağıdaki beyanı okuyup imzalamakla yükümlüdür:

“Kütüphaneden herhangi bir materyali dışarıya çıkarmamakla ve herhangi bir kitaba, dergiye, cilde, kütüphaneye ait ya da kütüphane kullanımına verilmiş olan herhangi bir materyale işaret koymamakla, yıpratmamakla ve zarar vermemekle, kütüphanede sigara içmemekle ve cep telefonu kullanmamakla yükümlüyüm. Bunlarla birlikte kütüphanenin diğer bütün kurallarına da uyacağımı beyan ederim.”

 • Kütüphanelere girmeden önce cep telefonları sessize alınmalıdır.
 • Kütüphane kullanıcılara ait herhangi bir kayıp eşyanın sorumluluğunu kabul etmez.
 • Kütüphanede sessiz olunmalıdır.
 • Kütüphanede fotoğraf çekmek izne bağlıdır.
 • Kütüphaneye, açılış saatinden önce giriş yapılamaz. Kapanış saatinde tüm kullanıcıların kütüphaneden ayrılması gerekmektedir. Acil bir durumda ya da yangın alarmı duyulduğunda, kütüphaneci uyarısı doğrultusunda kütüphane hızlı bir şekilde terk edilmelidir.
 • Kütüphanelerde kapalı şişe içinde su dışında yiyecek ve içeceğe izin verilmemektedir.
 • Kütüphane materyallerine herhangi bir zarar verilmesi durumunda, kullanıcı bedelini ödemekle yükümlüdür.
 • Herhangi bir sandalye ya da masa kişinin özel kullanımına tahsis edilemez.
 • Kütüphane üyeleri için fotokopi hizmeti bulunmaktadır. Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi’nde fotokopi çekmek sayfa başına 2 TL'dir. Kullanıcılar telif haklarından doğan kısıtları gözetmekle yükümlüdür ve kitapların tamamını kopyalayamazlar.
 • Yapı Kredi Kütüphanesi bir araştırma kütüphanesi olduğu için etüt ortamı olarak kullanılamaz.
 • Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi’nin yukarıdaki kurallarına uyacağımı ve aksi bir durumda kütüphane yönetiminin almak zorunda kalacağı her türlü idari veya yasal tedbire uyacağımı beyan ederim.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” başlıklı 10. maddesi gereğince, Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi’ne 2 yıl sürecek kütüphane üyeliğinizin oluşturulması ve Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesinin üyelerine sağladığı hizmetlerden faydalanmanız amaçlarıyla kişisel veriler (telefon, sürekli adres ve mail adresi) KVKK’nın 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel verileriniz işleme şartları ve amaçları dâhilinde işlenecektir. Kişisel verileriniz doldurduğunuz üyelik formu ile yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda toplanmaktadır ve başka amaçlar için kullanılmayacaktır.