21 Ekim 2021 Perşembe Saat: 18:00

Çağdaş Edebiyatta İnsanın Halleri: Beni Asla Bırakma

Yapı Kredi Kültür Sanat - Youtube

Söyleşi

Toplumsal, ekonomik, kültürel, teknolojik ve çevresel dönüşümlerin çok hızlı ve keskin yaşandığı günümüzde edebiyat ve kurmacanın işlevi ve ‘insan’ ile olan ilişkisi nasıl dönüşüyor? Güneşin altında insana ilişkin söylenmemiş bir söz kalmadıysa, insanın artık hiçbir kurmacanın ve kurgunun merkezinde yer almadığı yeni güneşler mi keşfedilecek? Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın yeni söyleşi dizisi “Çağdaş Edebiyatta İnsanın Halleri”nde F. Zeynep Bilge ve Gökçen Ezber bu soruların ışığında her ay bir kitabı ele alacaklar. Konuşmacılarımız ilk söyleşide Nobel ödüllü yazar Kazuo Ishiguro’nun distopik romanı Beni Asla Bırakma’yı tartışacaklar. Teknoloji ve genetik tıptaki gelişmeler sonrasında insan olma durumu, bilim ve etik arasındaki çatışma, insanın ölümle mücadelesi ve toplumsal sınıf olgusuna Ishiguro’nun perspektifinden bakmaya çalışacaklar. 

Doç. Dr. F. Zeynep Bilge, MSGSÜ Batı Dilleri ve Edebiyatları bölüm başkanıdır ve çevirmendir. Gökçen Ezber, MSGSÜ Batı Dilleri ve Edebiyatları bölüm başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir, çevirmen ve yazardır.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.

Katılımcılar

F. Zeynep Bilge, Gökçen Ezber

ÜCRETSİZ