Haldun Taner 100 Yaşında Yapı Kredi Yayınları’nda

11.Mart.2015

Bütün eserleri 2015 yılından itibaren Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanmaya başlanan Haldun Taner, aynı zamanda doğumunun 100. yılı vesilesiyle de bir sergiyle anılıyor.  

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM) işbirliğiyle hazırlanan “Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında” Sergisi, 17 Mart – 16 Nisan 2015 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

“Yeryüzü konukluğunu çatık kaşla geçirenlere hep birlikte acıyalım.”
Haldun Taner

Yapı Kredi Yayınları, Haldun Taner’in öykü, oyun ve düzyazı başlıklarında toplanan kitaplarını, önceki baskıları da incelenerek özenli bir editörlükle ve Mehmet Ulusel’in tasarladığı özel kapaklarla yayına hazırlıyor. Yazarın “Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu” (öykü), “Keşanlı Ali Destanı” (oyun) ve “Koyma Akıl, Oyma Akıl” (düzyazı) Mart ayında piyasaya çıkacak. Mayısta ise “Yalıda Sabah” (öykü), “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” (oyun) ve “Çok Güzelsin Gitme Dur” (düzyazı) raflarda yerini alacak... 2016 sonunda ise Yapı Kredi Yayınları’nda bir Haldun Taner rafı tamamlanmış olacak.

Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında” Sergisi

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM) işbirliğiyle hazırlanan “Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında” Sergisi, sanatçının fotoğrafları, özel eşyaları ve kitaplarının yanı sıra yazarın hayatının belirli dönemlerini, ilgi alanlarını ve edebi yolculuğunu da gözler önüne seriyor.

Bu sergiyle Haldun Taner’e duyulan özlemin bir nebze olsun giderilmesi ve onu fazla tanımayanların da daha yakından tanıması amaçlanıyor.

“Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında” Sergisi
Tarih:
17 Mart – 16 Nisan 2015
Yer:  Caddebostan Kültür Merkezi CKM – Sanat Galerisi
Adres:
Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan-Kadıköy
Basın irtibat: Derya Soğuk Soykan - Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık
0 212 252 47 00 / 466 Bülteni PDF olarak buradan indirebilirsiniz.