Elleri Var Özgürlüğün: Oktay Rifat 100 Yaşında

23.Mayıs.2014

Oktay Rifat, doğumunun 100. yılında bir sergiyle anılıyor

Elleri Var Özgürlüğün - Oktay Rifat 100 Yaşında sergisi, 23 Mayıs – 15 Ağustos tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Garip Hareketi’nin ve İkinci Yeni akımının öncülüğünü yapmakla kalmayıp, bütün şiir serüveninde yenilikler peşinde koşan, modern şiirimizin büyük kurucularından Oktay Rifat 100 yaşında.

Elleri Var Özgürlüğün, 10 Haziran 1914 yılında dünyaya gelen bu büyük şairin hem kişisel yaşam serüvenini hem edebi serüvenini yansıtan, bir yandan da ressamlığına vurgu yapan bir sergi.

18 Nisan 1988’de 74 yaşında aramızdan ayrılan Oktay Rifat’ın yaşamından kesitler veren, ailesi ve edebiyatçı dostlarıyla ilişkilerinin yansıtıldığı sergide şairin avukatlık mesleğinden kalan eşyaları, resmi belgeleri, mektupları, daktilosu, küllüğü, pardösüsü, kasketi, saati gibi özel eşyaları da görülebilecek.

Elleri Var Özgürlüğün sergisini ziyaret edenler; şair, oyun yazarı, romancı, denemeci, ressam, avukat, balıkçı, marangoz, aşçı, sporcu, gerçek dost, dürüst insan, toplumcu bir halk adamı ve büyük bir aydın olarak Oktay Rifat’ı bulacaklar.

Elleri Var Özgürlüğün - Oktay Rifat 100 Yaşında
23 Mayıs – 15 Ağustos 2014
Yapı Kredi Kültür Merkezi, 1. kat
İstiklal Caddesi, No: 161 Beyoğlu / İstanbul

Bülteni PDF olarak buradan indirebilirsiniz.