13 Eylül 2020 Pazar Saat: 18:00

Pandemi Sürecinde Çocuk ve Ergen Olmak

Yapı Kredi Kültür Sanat - Youtube

Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri

Yeni dönemin bu ilk söyleşisinde, pandemi sürecinin çocuk, ergen, anne baba ve öğretmenler üzerindeki etkileri ele alınacak. Uzun süre evde kalan çocuk ve ergenler, oyun oynama, okuldaki öğrenme ve yaşıtlarıyla sosyalleşme ortamlarından uzak kalırken bir yandan da anne babalarıyla kısıtlı bir alanda yaşamanın zorluklarıyla yüzleştiler. Aynı şekilde anne babalar çocuklarıyla, öğretmenler de öğrencileriyle, farklı bir düzende yeni iletişim ortamları oluşturmaya ve buna alışmaya çalıştılar.

“Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri”nin yeni döneminin ilk söyleşisinde, uzmanlar kendi deneyim ve çalışmalarından yola çıkarak karantina sürecinin, aile içinde ve öğrenme süreçlerinde çocuk ve ergenlerin ruhsal yaşamlarında neden oldukları değişimleri ele alacaklar. İnternet üzerinden canlı olarak düzenlenecek söyleşide; Neslihan Zabcı, Alper Şahin, Erkan Uğuzalp ve Recep Püsür, pandemi dönemi ve devamında, teknolojiyi kullanmanın yararları ve sınırlarını çocuk ve ergenlerin ruhsal gelişim süreçlerine etkisi çerçevesinde ele alacaklar.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.

Katılımcılar

Alper Şahin, Erkan Uğuzalp, Neslihan Zabcı, Recep Püsür

ÜCRETSİZ