24 Mayıs 2020 Pazar Saat: 18:00

Defterleri Temize Çekiyoruz: “Çocuk ve Ergen Cinselliği”

Yapı Kredi Kültür Sanat – Microsoft Teams

Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri

Çocuk ve ergen psikanalizinin temek konularının ele alındığı “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri”nin bu toplantısında, YKY'nin "Psikanaliz Defterleri: Çocuk ve Ergen Çalışmaları" kitap dizisinin dördüncü kitabı olan “Çocuk ve Ergen Cinselliği”nde yer alan konular ele alınıyor.

Dizinin yayın kurulu üyelerinin katılacağı “Defterleri Temize Çekiyoruz” başlıklı bu söyleşide, çocuklar, ergenler ve onların aileleriyle yapılan psikanalitik çalışmalar üzerinde durulacak.

Türkiye’de bir çocuk ve ergen psikanalizi kitaplığı oluşturmak amacıyla hazırlanan kitap dizisinin yeni kitabı “Çocuk ve Ergen Cinselliği”nde, cinselliğin nasıl başladığı sorusunun yanıtları aranırken, toplumsal cinsiyet, cinsel kimlikler ile çocuksu cinselliğin gelişiminde erişkinlerin rolü konuları kuramsal ve klinik yönleriyle ele alınıyor. Toplantıda kitapta yer alan yazılar hakkındaki okur ve izleyici görüşleri, eleştiri ve katkıları alınarak bunları sonraki yayınlar için değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenen söyleşiye buraya tıklayarak Microsoft Teams uygulaması üzerinden katılabilirsiniz.

Katılımcılar

Alper Şahin, Neslihan Zabcı, Sezai Halifeoğlu, Şeyda Postacı, Talat Parman, Tijen Demirörs

ÜCRETSİZ