7 Ocak 2022 Cuma Saat: 14:00

BURASI Oyun Yeri

Yapı Kredi Kültür Sanat - Loca

Etkinlik İptal Edildi

Oyun

Etkinliğimiz 21 Ocak 2022 tarihine ertelenmiştir.

 

İstanbul’un yetişkin sakinleri için bir oyun hazırladık!

Her gün belirli yönlerde hareket ettiğimiz, farklı katmanlarıyla buluşup ayrıldığımız kentte rutinin dışında mekânın ruhunu ortaya çıkarabilecek başka yönler, başka karşılaşmalar olabilir mi? Kentteki hareketlerimizi rastgele attığımız iki zar belirlese neler yapardık? “BURASI Oyun Yeri”  adını taşıyan etkinliğimiz bize şu meşhur “içimizdeki çocuk”u keşfetmek için harika bir fırsat verirken gündelik koşuşturmanın kentle aramızda koyduğu mesafeyi de ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

İlhamını, izleyiciyi İstanbul’u farklı boyutlarıyla düşünmeye davet eden BURASI sergisinden alan oyunu İstanbul Planlama Ajansı koordinasyonuyla, Oyun İstanbul tasarladı. İstiklal Caddesi aksında oynayacağımız oyun iki bölümden oluşuyor:  Atılan zarların gösterdiği yönergeleri yerine getirme ve deneyimlerin çıktılarının paylaşımı. Rezervasyonunuzu yaptırın; kente temas edelim, eğlenelim, paylaşalım!

Oyun İstanbul, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesindeki bir vizyon projesidir. 7’den 70’e herkesin, oyun oynama hakkından tam olarak yararlanabileceği bir şehir olma yolunda araştırma, proje, üretim ve iş birlikleri gerçekleştirir.

İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan bir ortak akıl mekanizmasıdır. Küresel sistem içerisinde İstanbul’un rolünü, vizyonunu, gideceği yönü belirlemeyi ve İstanbul’un gerçek sorunlarına bilimsel, akılcı ve kalıcı çözümler üretmeyi amaçlar.

Beyoğlu Senin, Beyoğlu kent gündemini yeniden tartışmaya açmak amacıyla Beyoğlu sakinleri, İstanbullular, sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, bilim insanları ve ilgili kamu kurumlarını bir araya getiriyor ve birlikte çalışmanın yol haritasını oluşturuyor.

Etkinlik süresi 1,5 saattir. 18 yaşından büyük herkes katılabilir.
Etkinliğimiz rezervasyonlu olup, kontenjan 20 kişiyle sınırlıdır.
Etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın 4. katında bulunan Loca’da başlayacak, dış mekânda sürecek ve yine Loca’da sonlanacaktır.
Girişte HES kodu ya da aşı kartı gösterilmesi ve Loca’da maske takılması zorunludur.

 

Etkinlik iptal edildi.