17.4.2016 - 7.5.2016

Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi” (Ankara)

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi

  • Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf ana resim

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.” sergisi, 17 Nisan - 7 Mayıs 2016 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük şairlerinden Özdemir Asaf’ı Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ağırlıyor.

“Yaşamak değil,/ Beni bu telâş öldürecek”, “Sen bana bakma,/ Ben senin baktığın yönde olurum”, “Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu,/ Birinciliği beyaza verdiler.”, “Yalnızlık paylaşılmaz../ Paylaşılsa yalnızlık olmaz.” dizeleriyle sevdiğimiz Özdemir Asaf, büyük bir sergiyle anılıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi” sergisi şairin fotoğraflarıyla, kişisel evrakıyla, defterleriyle, elyazılarıyla yaşamöyküsünü ve sanatçı kişiliğini gözler önüne seriyor.

Onlarca şiiri ezberimizde olan, dizeleri dillere pelesenk olmuş; şarkılara söz, mektuplara alıntı olmuş büyük şair Özdemir Asaf, diliyle, dünyasıyla, insana bakış açısıyla olağanüstü bir özgünlüğe sahipti. Şimdi onun bu özgün dünyasına tanık olmanın zamanı.

İşbirliğiyle

  • Çankaya Belediyesi Logo

Sergiden Seçmeler

Mekandan Seçmeler